Organizator

SERCE AKCJI „OKULIŚCI DLA AFRYKI”

Kamerun-badania

OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii (poprzednia nazwa Klinika OKULUS) w Bielsku Białej to „serce” akcji „Okuliści dla Afryki”. To tutaj narodziła się nasza akcja. Tutaj na co dzień pracuje nasz zespół: dr Iwona Filipecka, pomysłodawczyni akcji i Agnieszka Lembowicz, optometrystka. Tutaj organizowane są wyprawy, pozyskiwani wolontariusze, darczyńcy i sponsorzy. To również miejsce zbiórki używanych okularów z całej Polski, przygotowywania paczek i ich dystrybucja. Personel kliniki nie tylko pomaga w organizacji wypraw do Afryki, ale też aktywnie angażuje się do działań społecznych, których odbiorcami są dzieci i seniorzy z Polski. Dodatkowe informacje o naszych działaniach CSR tutaj.

Klinika OKULUS została założona w Bielsku-Białej w 2002 roku jako specjalistyczny ośrodek okulistyczny. W 2013 roku w Jaworznie rozpoczęła działalność Specjalistyczna Poradnia Okulistyczna OKULUS PLUS. Od 2016 roku oba ośrodki funkcjonują jako jedna marka  – OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii.

OKULUS PLUS to jeden z wiodących, wysokospecjalistycznych ośrodków okulistycznych w kraju zajmujący się rozwiązywaniem problemów z widzeniem u ludzi w każdym wieku. Dzięki unikalnemu połączeniu pracy okulistów, optometrystów, ortoptystów i optyków potrafimy uzyskiwać spektakularne efekty w poprawie widzenia u naszych pacjentów – od 1 tyg. życia do 104 lat (najstarsza nasza pacjentka). Zapewniamy pełną diagnostykę kliniczną oraz leczenie laserowe i chirurgiczne w oparciu o zaawansowane technologie medyczne i światowe standardy. Rocznie w ramach Poradni Okulistycznej, Pracowni Angiografii Fluoresceinowej, Pracowni Laseroterapii i Tomografii Ocznej oraz na Oddziale Okulistycznym Chirurgii Jednego Dnia leczonych jest ponad 19 000 osób. Prowadzi również poradnię dla dzieci, poradnię leczenia zeza i niedowidzenia, pracownię terapii widzenia oraz profesjonalne studia optyczne.

 

LOGO-PLUSOKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii sp. z o.o.

43-300 Bielsko-Biała, ul. Górska 19,  43-600 Jaworzno, ul. Nowa 8

Tel. + 48 33 816 25 78 (Bielsko-Biała), + 48 32 627 63 98 (Jaworzno)

E-mail: okulus@okulus.pl

www.okulus.pl; www.okulus-e-kwalifikacja.pl

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/OkulusPlus

Comments

comments

Akcję wspierają: