Patroni i partnerzy

PRZYJACIELE AKCJI

Klinika Okulus w Bielsku Białej to „serce” akcji „Okuliści dla Afryki”. To tutaj narodziła się nasza akcja. Tutaj na co dzień pracuje nasz zespół: dr Iwona Filipecka, pomysłodawczyni akcji i Agnieszka Lembowicz, optometrystka. Tutaj organizowane są wyprawy, pozyskiwani wolontariusze, darczyńcy i sponsorzy. To również miejsce zbiórki używanych okularów z całej Polski, przygotowywania paczek i ich dystrybucja. To wszystko dzieje się także dzięki pomocy Przyjaciół „Okulistów dla Afryki”. Zachęcamy do poznania ich i przeczytania krótkich informacji na temat a temat formy wsparcia, którą nas obdarowali. Każdemu z osobna, jak i wszystkim razem jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc. Bardzo dziękujemy!

 

UWAGA: W związku z wielokrotnym hakowaniem naszej poprzedniej strony internetowej z pomocą Roogmedia.pl udało nam się przygotować jej nową wersję. Niestety nie wszystkie materiały udało się odzyskać. Jeśli zauważą Państwo brak informacji na temat swojej firmy to prosimy o kontakt, a niezwłocznie to uzupełnimy.

fundacja Dzieci Afrykidentysta-w-afryce roogmedia3 bauschLombLogoHome polfa binokl1-150x112 alcon-logo solutaris Hoya-logo-black1-e1347004213294 image001-e1347013022413 redemptoris misjo mdt_logo_ok-e1347350619357 thea anmar-e1347519374370 LOGO-NETZ-e1347629900275 logo_tropiker_orange-e1347951635363 logo2-1024x409 FUA_logo_czarne-1-300x98 optotechnika ESTA biuro pordóży Biuro podrozy ESTA i Bocian Safaris photojai kudo logo header Okulary dla Afryki Adamed Allergan logo Ursapharm

WIĘCEJ INFORMACJI:

Klinika Okulus logo

Klinika Okulus w Bielsku Białej to „serce” akcji „Okuliści dla Afryki”. To tutaj narodziła się nasza akcja. Tutaj na co dzień pracuje nasz zespół: dr Iwona Filipecka, pomysłodawczyni akcji i Agnieszka Lembowicz, optometrystka. Tutaj organizowane są wyprawy, pozyskiwani wolontariusze, darczyńcy i sponsorzy. To również miejsce zbiórki używanych okularów z całej Polski, przygotowywania paczek i ich dystrybucja. Personel kliniki nie tylko pomaga w organizacji wypraw do Afryki, ale też aktywnie angażuje się do działań społecznych, których odbiorcami są dzieci i seniorzy z Polski.

fundacja Dzieci Afryki

Fundacja DZIECI AFRYKI została założona 15 kwietnia 2009 r. i jest owocem wizyty jej fundatorów w Afryce na przełomie stycznia i lutego 2009 r. – Paweła Werakso i Roberta Nog. Główną działalnością Fundacji jest realizacja programów pomocowych, które realizujemy za pośrednictwem polskich misjonarek w Nguelemendouka (Kamerun) ze Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła:
1. Dom dla sierot (budowa i działalność nowego domu dla sierot w Nguelemendouka)
2. Żywię dziecko w Nguelemendouka („Adopcja Serca” dziecka z Oratorium)
3. Bilet do Świata (stypendia dla uzdolnionych wychowanków Oratorium)
4. Fundusz Rodzinny (wspieranie finansowe i materialne ubogich rodzin)

Wyjątkowa inicjatywa stomatologa Konrada Rylskiego, który postanowił pojechać do Kamerunu i dbać o uzębienie mieszkańców tego kraju. Akcja ,,Dentysta w Afryce” organizowana jest pod auspicjami Fundacji „Dzieci Afryki”, przy wsparciu poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej ,,Redemptoris Missio” i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Organizatorzy projektu cały czas poszukują stomatologów skłonnych zapewnić ciągłość pracy w gabinecie w Kamerunie oraz środków na finansowanie wyjazdów lekarzy.

Jednym z pierwszych przyjaciół „Okulistów dla Afryki” została firma Roogmedia. Wykonała dla nas stronę internetową akcji i przygotowała grafikę do profilu akcji na Facebooku. Dzięki jej wsparciu wszelkie problemy techniczne w informowaniu Was o naszej działalności i wyjazdach rozwiązywane są natychmiastowo.

Firma farmaceutyczna Bausch+Lomb pomogła nam zaopatrzyć nasz kameruński gabinet w leki okulistyczne za kwotę aż 10 tys. złotych.Leki przekazane przez firmę były wykorzystywane przez nas do leczenia wielu schorzeń stwierdzonych zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych. Głownie do leczenia zapalenia spojówek o różnej etiologii i suchego oka.

Polfa Warszawa S.A. podarowała nam leki okulistyczne oraz krople, które wykorzystywane były w trakcie badań oraz o działaniu przeciwzapalnym zlecane
pacjentom po badaniach.

Dzięki wsparciu firmy Binokl mogliśmy wykonać tanie oprawy okularowe dla dzieci z wadami wzroku.

Firma Alcon wyposażyła naszą akcję w oftalmoskop pośredni wykorzystywany do badania
dna oka, który został na wyposażeniu dyspanseru w Nguelemendouka.

Firma Salutaris zakupiła dla nas ręczną lampę szczelinową. Wykorzystywaliśmy ją do badań przedniej części oka. Także przekazaliśmy ją personelowi dyspanseru w Nguelemendouka.

Dzięki wsparciu firmy Hoya mogliśmy zakupić szkła okularowe dla młodych pacjentów z Kamerunu, po wyjątkowo niskiej cenie – 1 zł za sztukę.

Firma Santen przekazała nam leki, które pomogły leczyć wzrok dzieci podczas badań. Były to leki wykorzystywane przede wszystkim do leczenia zapalenia spojówek.

Fundacja Redemptoris Missio pośredniczyła w przekazaniu leków z firmy Polfa i wspierała nasze działania podczas wyprawy do Kamerunu.

Firma MDT zaopatrzyła ,,Okulistów dla Afryki” w kasetę szkieł próbnych i próbne oprawki. Przyrządy wykorzystywane były podczas badań. Zostały w Nguelemendouka.

Thea wsparła naszą akcję przekazując nam niezbędne leki do leczenia chorób oczu – antybiotyki szczególnie pomocne w leczeniu filariozy.
Anmar wsparł nas materiałami higienicznymi, rękawiczkami i płynami do dezynfekcji, które zapewniło sterylność podczas badań.
Sklep Netz ofiarował nam tablice do badania ostrości wzroku do bliży.

Specjalistyczny sklep internetowy sprzedał nam moskitiery, repelenty, odzież przeciw komarom po promocyjnych cenach. Chroniły nas przed nieprzyjemnymi i groźnymi ukąszeniami, które mogą wywołać malarię.

Euroklinika z Bielska-Białej przekazała nam komplet narzędzi chirurgicznych, które trafiły do chirurga w szpitalu w Nguelemendouka.

Sklep Optotechnika zaopatrzył nas w 3 tablice do badania ostrości wzroku do dali i 1 tablice do bliży.

Wyjątkowa fundacja, która od kilku lat wspiera mieszkańców Afryki. Wspomogła nam poprzez promocję naszej akcji na stronie www i profilu na Facebooku.

ESTA biuro pordóżyBiuro podrozy ESTA i Bocian Safaris

Biuro podróży ESTA oraz Bocian Safaris wspierają Okulistów dla Afryki. Dzięki ich pomocy otrzymamy samochód terenowy z pełnym wyposażeniem i namiotem na dachu. Dodatkowo zorganizują nam noclegi w kampingach oraz pokażą Namibię w wolnych chwilach – np. Park Narodowy Etosha i Pustynię Namib. Z samochodu będziemy mogli korzystać bezpłatnie w czasie wykonywania badań, co bardzo pomoże nam dotrzeć do małych wiosek i sprawnie przemieszczać się po kraju.
Bardzo dziękujemy Esterze Hess z biura ESTA oraz Jerzemu i Helmi Mazgajom z Bocian Safaris.

photo

Hurtownia optyczna HAYNE ofiarowała fundacji Dzieci Afryki kilka bardzo przydatnych przedmiotów do badań wzroku: oftalmoskop, skiaskop, tablice do bliży z symbolami oraz testy do bliży w formie kieszonkowej. Ze sprzętu będziemy korzystali wspólnie z naszymi przyjaciółmi z afromedes.pl Okulary dla Afryki.

jai kudo logo

Wspólnie z ekipą Afromedes.pl uzyskaliśmy wsparcie firmy JAI KUDO, która jest producentem najwyższej jakości soczewek okularowych. JAI KUDO przekaże nam oprawy, soczewki okularowe i preparaty do czyszczenia okularów, które będziemy mogli przekazać potrzebującym w Afryce. JAI KUDO Polska wspiera także czynnie optometrystów badających wzrok wśród Polaków mieszkających na Syberii – Macieja Ciebierę i Macieja Karczewskiego.

header Okulary dla Afryki

http://www.dzieciafryki.com/afromedes.html

https://www.facebook.com/OkularyDlaAfryki?fref=ts

https://www.facebook.com/afromedes?fref=ts

Comments

comments

Akcję wspierają: