Zbiórka okularów

OKULARY DLA AFRYKI

 

SZANOWNI PAŃSTWO,

Z DNIEM 30.11.2016 R. ZAKOŃCZYLIŚMY II EDYCJĘ OGÓLNOPOLSKIEJ ZBIÓRKI OKULARÓW PT. „OKULARY DLA AFRYKI”.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ I WSPARCIE.  EFEKTY PRZESZŁY NASZE NAJŚMIELSZE OCZEKIWANIA, DLATEGO STATYSTYKI PRZEDSTAWIMY PO PRZYGOTOWANIU SPRAWOZDANIA.

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

 

Okulary dla Afryki – II zbiórka, 2016

Ruszyła kolejna, II już edycja zbiórki pt. „Okulary dla Afryki”, którą organizuje Klinika OKULUS i dr Iwona Filipecka, ambasadorka fundacji Dzieci AFRYKI i pomysłodawczyni zbiórki oraz akcji „Okuliści dla Afryki”. Po raz drugi swoje siły połączyli pracownicy Okulusa oraz wolonatriusze Fundacji Dzieci Afryki. Poprzednim razem udało im się zebrać ponad 6 tys. sztuk okularów! Przyłącz się i pomóż pobić ten rekord!

Kilka uwag dotyczących zbiórki, a wynikających z dotychczasowych doświadczeń:

– zbieramy używane okulary w plusach i minusach, ale bez cylindrów
– zbieramy używane okulary słoneczne
– okulary powinny być w dobrym stanie, tzn. mieć wszystkie elementy opraw nieuszkodzone, a szkła nie mogą być porysowane w centrum.
– jeśli okulary przesyłają firmy optyczne, to bardzo prosimy o opisanie mocy szkieł. To zdecydowanie ułatwia nam segregowanie i pakowanie, przy kilku tysiącach okularów jest co robić. Sprawdzona metoda opisywania: każde okulary wsadzone są do małego (najtańszego) woreczka foliowego razem z małą kartką, na której napisane są moce OP,OL. Woreczki nie mogą być zawiązane. W trakcie misji nie ma czasu na ich odwiązywanie przy 100 osobach czekających w kolejce do badania, a nie chcemy ich rozrywać. Te woreczki są cennym dodatkiem dla ludzi w Afryce, którzy nigdy nie mieli okularów i jest to dla nich przedmiot bardzo cenny.
– w Afryce jest problem z wodą, jeśli ktoś ma możliwości wyczyszczenia okularów, to będziemy bardzo wdzięczni. Wszystko robimy własnymi siłami osób, które pracują w Fundacji DZieci Afryki oraz w Klinice Okulus w Bielsku-Białej i Jaworznie, i jak przychodzi kilka tysięcy okularów, to jest to ogram pracy.
Pozdrawiamy!

Więcej informacji tutaj: http://okuliscidlaafryki.pl/o-zbiorce/

Zbiórka zarejestrowana jest w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji pod numerem 2016/47/OR 

Okulary można wysyłać do 30.11.2016 r. na adresy:

 

OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii (poprzednia nazwa: Specjalistyczna Poradnia Okulistyczna OKULUS PLUS)
ul. Nowa 8
43-600 Jaworzno

OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii (poprzednia nazwa: Klinika OKULUS)
ul. Górska 19
43-300 Bielsko-Biała
tel: (33) 816 25 78

Osoby z Warszawy okulary mogą dostarczyć do biura Fundacji DZIECI AFRYKI
(prosimy nie wysyłać pocztą)


Fundacja DZIECI AFRYKI

Al. Zjednoczenia 13
01-829 Warszawa

Biuro fundacji czynne:

poniedziałek  10-00-16.00
wtorek             10.00-18.00
środa               10.00-16.00
czwartek         10.00-18.00
piątek              10.00-16.00

www.okuliscidlaafryki.pl

https://www.facebook.com/OkulisciDlaAfryki

 

Okulary dla Afryki – zbiórka 2014/2015

jpg plakatJeśli masz okulary, których już nie potrzebujesz przynieś lub przyślij je do nas, a my z radością przekażemy je ubogim mieszkańcom Afryki.

Zbieramy okulary przeciwsłoneczne (za wszystkie będziemy wdzięczni, ale o te prosimy najbardziej) oraz stare okulary korekcyjne (z wyjątkiem cylindrycznych, gdyż bardzo rzadko udaje się dobrać gotowe szkła do wady wzroku nowego właściciela).

Zebrane okulary zostaną przekazane uczniom i osobom dorosłym w republice Etiopii, republice ghany, Republice Kamerunu, Republice Mauretanii, republice Namibii oraz Republice Ugandy.

II edycja zbiórki trwa do 31 maja 2015 r.

Adres zbiórki:
Specjalistyczna Poradnia Okulistyczna Okulus Plus
ul. Nowa 8
43-600 Jaworzno

Zbiórka organizowana jest dzięki wsparciu Fundacji Dzieci Afryki, której ambasadorem jest dr Iwona Filipecka, pomysłodawczyni akcji „Okuliści dla Afryki”.

Fundacja DZIECI AFRYKI od roku 2009 realizuje Cele Millenijne ONZ. Współpracuje z polskimi misjonarzami oraz partnerami afrykańskimi. Opiekuje się sierotami, dziećmi niepełnosprawnymi fizycznie i głuchoniemymi. Wspiera działalność misyjnych ośrodków zdrowia, poprzez dożywianie dzieci głodujących oraz wolontariacką działalność polskich lekarzy.
Na terenie kraju fundacja prowadzi zajęcia z edukacji globalnej w placówkach oświatowych, organizuje animacje misyjne w parafiach.
Każdego roku, w ramach kolejnych MISJONER – wypraw z misją pomocy, fundacyjny podróżnicy „z misją” przyglądają się pracy polskich misjonarzy, po czym wybierają dzieło na rzecz ubogich miejscowych dzieci które, po powrocie do Polski, fundacja wspiera.

 

hayne

hayne 2

DSC_0066

DSC_0131

Comments

comments

Akcję wspierają: