6. URODZINY FUNDACJI DZIECI AFRYKI

Pomysłodawczyni naszej akcji – dr Iwona Filipecka jest ambasadorką Fundacji DZIECI AFRYKI. Fundacja obchodzi swoje szóste urodziny, dlatego to najlepszy moment na przypomnienie w kilku słowach o jej działalności 🙂 Serdeczne gratulacje dla jej załozycieli – Roberta Nogi i Pawła Werakso!

Fundacja DZIECI AFRYKI od roku 2009 realizuje Cele Millenijne ONZ. Współpracuje z polskimi misjonarzami oraz partnerami afrykańskimi. Opiekuje się sierotami, dziećmi niepełnosprawnymi fizycznie i głuchoniemymi. Wspiera działalność misyjnych ośrodków zdrowia, poprzez dożywianie dzieci głodujących oraz wolontariacką działalność polskich lekarzy.

Na terenie kraju fundacja prowadzi zajęcia z edukacji globalnej w placówkach oświatowych, organizuje animacje misyjne w parafiach.

Każdego roku, w ramach kolejnych MISJONER – wypraw z misją pomocy, fundacyjny podróżnicy „z misją” przyglądają się pracy polskich misjonarzy, po czym wybierają dzieło na rzecz ubogich miejscowych dzieci które, po powrocie do Polski, fundacja wspiera.

http://www.dzieciafryki.com/