19.08 – ŚWIATOWY DZIEŃ POMOCY HUMANITARNEJ

Jakkolwiek głupio to zabrzmi to “z tej okazji” dziękujemy Wam za to, że jesteście i pomagacie z nami.
Dziękujemy również w imieniu naszych misjonarzy, wolontariuszy i przede wszystkim ludzi, dla których z nami staracie się o lepsze jutro!
Światowy Dzień Pomocy HumanitarnejKryzysy humanitarne dotknęły głównie kraje Afryki Zachodniej i Środkowej (73), Afryki Wschodniej i Południowej (68) oraz Bliski Wschód i Afrykę Północną (53). Ale ważniejsi od statystyk są ludzie, którzy kryją się za liczbami.. (…)
UNICEF podkreśla, że każdy kryzys humanitarny odbija się sytuacji dzieci pozbawiając je prawa do prawidłowego rozwoju, bezpieczeństwa, żywności, zdrowia, możliwości edukacji, a w najgorszym wypadku – życia. W 2015 r. UNICEF wraz z organizacjami partnerskimi dostarczył m. in. czystą wodę dla 25,5 mln ludzi na świecie, zaszczepił na odrę 23 mln dzieci, a ponad 3 mln udzielił wsparcia psychologicznego. Ponadto 2 mln dzieci od 6. do 59. miesiąca życia było leczonych z powodu ostrego niedożywienia, a 7,5 mln dzieci do 18. roku życia umożliwiono dostęp do edukacji. Więcej: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/swiatowy-dzien-pomocy-humanitarnej,669492.html