MALI KATOWICZANIE WSPIERAJĄ UCZNIÓW CHACHIRA HOME

Oprócz lekarstw i sprzętu medycznego zabraliśmy z Polski ze sobą kilkadziesiąt prezentów od polskich uczniów dla ich rówieśników w Namibii. Zgodnie stwierdziliśmy, że zaangażowanie “naszych” dzieci wymaga odpowiedniej oprawy i z tej okazji zorganizowaliśmy z Konradem specjalną imprezę dla dzieci w ośrodku Chachira Home 🙂

Zaczęliśmy od wyjątkowej kolacji – kurczak z frytkami. Po posiłku czekał na nich jeszcze kilka niespodzianek 🙂 Dentyści przygotowali pełno balonów, wśród których odbywały się zabawy i konkursy. Rozdawaliśmy zabawki zebranych przez dzieci klasy IIIa i IIIb Szkoły Pijarów.

IMAG0357

Żeby było sprawiedliwie każdy uczeń sam losował swój upominek z worka z zamkniętymi oczami. Dentyści przekazali  puzzle i ołówki. A potem Siostry pokazywały obrazki dzieci z Polski i dostaliśmy do Polski obrazki narysowane przez dzieci z ośrodka.

Było świetnie, wszyscy bardzo dobrze się bawili. Dzieci też miały dla nas niespodziankę 🙂 Zaśpiewały nam piosenki. Dzieci na wózkach, niepełnosprawne ruchowo, ale śpiewały całym sercem i bardzo ładnie. Było to ogromnie wzruszające dla nas móc uczestniczyć w ich radości mimo bólu. Z pewnością na długo zapadnie nam to w pamięci.

To wszystko na kolejnych zdjęciach.

IMG_4779 IMG_4867

IMG_4800 IMG_4815 IMG_4818 IMG_4824

IMG_4835

IMG_4838 IMG_4864 IMG_4865  IMG_4880