PODZIEKOWANIA I AFRYKAŃCZYCY W NASZYCH OKULARACH

Od ks. Pawła Rawskiego otrzymaliśmy także pisemne podziękowania oraz zdjęcia Afrykańczyków, którzy dzięki otrzymanym okularom w końcu dobrze widzą otaczający ich świat.

“Bardzo serdecznie dziękuję Pani Iwonie Filipeckiej oraz Pracownikom Kliniki Okulus oraz Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję ,,Okuliści dla Afrki” za nadesłane nam okulary.

Dzięki Wam moi parafianie mogą czytać i podziwiać piękno otaczającego nas świata.

Rozdając okulary otrzymane od Państwa byłem świadkiem ,,cudów” jak ,,niewidomi odzyskiwali wzork” i z radością wracali do domów wielbiąc Pana.

Pan Bóg i dziś uzdrawia, ale nie jak kiedyś w nadzwyczajny, cudowny sposób, np. nakładając błoto na oczy, ale w jeszcze wspanialszy sposób, bo przez cudowność serc ludzi dobrej woli, nakładając chorym ich okulary.

To było niezwykłe jak dawałem moim parafianom tekst do czytania, którego nie widzieli bez okularów i stopniowo w miarę przymierzania zaczynali płynnie czytać nawet drobną czcionkę. Inni zaś, którzy nie widzieli z daleka cieszyli się, że dzięki okularom mogą  rozpoznawać znajome twarze nawet z pewnej odległości.

W czasie przymierzania okularów moi wierni właściwie nie musieli nic mówić, bo już sam uśmiech na ich obliczach zdradzał radość z odzyskanego wzorku i był potwierdzeniem, że oto są właśnie odpowiednie okulary.

Tym zaś, którzy uskarżali się na ból oczu z powodu zbyt intensywnego słońca rozdawałem okulary przeciwsłoneczne

W imieniu wszystkich moich parafian, obdarowanych przekazanymi przez Państwo okularami, bardzo serdecznie dziękuję.

Niech Pan Bóg wynagrodzi Państwu dobro, które wyświadczyliście moim biednym parafianom.

ks. Paweł Rawski MIC

proboszcz parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Atok, Kamerun”