SPOTKANIE Z ,,OKULISTAMI DLA AFRYKI” W DOBREJ KARMIE

W ubiegły piątek (2.11) spotkaliśmy się z sympatykami i przyjaciółmi naszej akcji w restauracji ,,Dobra Karma” w Katowicach.

W spotkaniu wzięło udział ponad 20 osób. Opowiadałyśmy o wyprawie do Kamerunu, sytuacji na miejscu, warunkach życia i oczywiście o naszych badaniach. Potem jeszcze przez 2 godziny opowiadałyśmy o akcji podczas sympatycznych i luźnych rozmów w gronie przyjaciół. Atmosfera podczas spotkania była fantastyczna:)

Zebrałyśmy 460 złotych na książki dla biblioteki w oratorium w Nguelemendouka. Troje dzieci znalazło rodziców ,,Adopcji Serca”. Aktualnie planujemy wyposażyć bibliotekę oratorium w Nguelemendouka (opiekuje się ok. 400 sierotami ) w książki, dlatego zbieramy pieniądze na ten cel – 1 książka ok. 20 PLN. Zaangażowaliśmy się także w akcję “Adopcja serca” i “Bilet do świata” Fundacji Dzieci Afryki – wirtualna adopcja dzieci, która zapewni im finansowanie szkoły oraz jednego (często jedynego) posiłku dziennie. Uważam, że jedyną sensowną metodą pomocy Afryce, poza leczeniem, jest edukacja. Możemy ją zapewnić obiecującym dzieciom we wschodnim Kamerunie za naprawdę niewielkie pieniądze.

Więcej o ,,Adopcji serca”:

http://www.dzieciafryki.com/adopcja-serca.html

,,Bilet do świata”:

http://www.dzieciafryki.com/bilet-do-swiata.html