Thea wspiera Afrykę

Thea Polska, przedstawiciel międzynarodowej grupy okulistycznej w naszym kraju, wsparł akcję „Okuliści dla Afryki”. Zaopatrzy nasz gabinet w Kamerunie w niezbędne leki okulistyczne.

Firma Thea została założona w roku 1994 przez Henriego CHIBRET. Wcześniej funkcjonowała jako firma badawczo-rozwojowa pod nazwą TRANSPHYTO. Na przestrzeni niespełna 10 lat to małe przedsiębiorstwo stało się wiodącą grupą okulistyczną we Francji i w całej Europie. Aktualnie Thea zajmuje ósmą pozycję wśród firm tej branży na całym świecie i oferuje swoje produkty w 45 krajach: głównie w Europie (za pośrednictwem dziewięciu spółek zależnych), w Afryce, Ameryce Łacińskiej i krajach Dalekiego Wschodu, takich jak Japonia i Korea.

Thea jest producentem m.in. leku na jaglicę, chorobę, która jest najczęstszą przyczyną ślepoty w krajach rozwijających się.

Thea jest również pionierem badań z dziedziny odżywiania oczu i pielęgnacji powiek. Działania badawczo-rozwojowe przyczyniły się do dokonania licznych odkryć w ważnych obszarach terapeutycznych, takich jak alergie, opryszczka oczna, zespół suchego oka, czy preparaty wielodawkowe bez konserwantów.

Więcej szczegółów na temat Thea jest dostępnych na stronie: http://www.thea.pl

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!