Wiadomość dnia: “Czeka na Was milion par oczu do zbadania”

Ostatnie godziny przed wyjazdem to istny młyn. Bagaże już prawie spakowane. Poza lekami, pomocami okulistycznymi i naszym bagażem zabieramy ze sobą zabawki i rysunki dla dzieci w Katima Mulilo. Takie prezenty dla swoich Afrykańskich rówieśników przygotowali uczniowie klasy III A i III B Zespołu Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach. Bardzo dziękujemy uczniom i ich  wychowawczyniom: Pani Dorocie i Pani Oli.

IMAG0357

Dzisiaj, jak na ostatni dzień przed wyjazdem przystało, wiele się działo. Poniżej 2 największe ciekawostki:

  1. Ponoć czeka na nas milion dzieci! Taką informację przekazała nam dzisiaj Siostra Aleksandra, która dzwoniła z życzeniami udanej podróży i wieściami, żebyśmy się wyspali, bo czeka na nas aż milion par oczu do zbadania! Chyba pobijemy rekord pierwszej wyprawy, kiedy to w 2 tygodnie udało nam się przebadać wzrok aż 1701 dzieci. Trzymajcie kciuki, bo zapowiada się bardzo pracowity wyjazd!
  2. W wolnych chwilach czytamy angielski przewodnik po Namibii. Jest rewelacyjny! Są w nim nawet wskazówki jak należy spać w namiocie. Ze wszystkim możliwymi wskazówkami, łącznie z tym, że jak się śpi  w namiocie, to lepiej go nocą nie opuszczać. A jak trzeba, to najpierw trochę rozsunąć zamek, wystawić latarkę i rozejrzeć się, czy w pobliżu nie ma dzikich zwierząt. Dla tych, co śpią bez namiotu informacja, że mogą się obudzić z przytulonym wężem, który lubi ciepło. I wskazówki, żeby wtedy nie panikować i nie przestraszyć węża. Ciekawe, czy są przewodniki dla wężów jak nie przestraszyć przytulonego człowieka:))) Na szczęście o tym, że tylko w Namibii i w RPA używa się wtyczek z 3 okrągłymi bolcami dowiedzieliśmy się już wcześniej i udało nam się takie zakupić na allegro.

 IMG_3571

Więcej informacji o Namibii znajdziecie jutro w zakładce “Gdzie pomagamy”, a już niebawem na blogu pojawią się pierwsze relacje z naszego IV już wyjazdu!

Pozdrawiamy i uciekamy spać. Trzymajcie za nas kciuki!