CZEŚĆ, MAM NA IMIĘ MARTA. JESTEM “SWIEŻO UPIECZONĄ” ABSOLWENTKA MEDYCYNY… – NOWA WOLONTARIUSZKA ODA

marta-hajdugaCześć, mam na imię Marta. Jestem „świeżo upieczoną” absolwentką medycyny. Przede mną roczny staż w szpitalu, a później wybór specjalizacji. Marzę o okulistyce.

Od dłuższego czasu myślałam o wolontariacie w Afryce. Po studiach to pragnienie znów wróciło, a na początku przyszłego roku może się spełnić. Kilka tygodni temu dostałam propozycję wyjazdu do Kamerunu na 3 tygodnie w styczniu 2017 r. Podjęłam wyzwanie i rozpoczęłam przygotowania. Podczas misji będę pomagać zarówno w gabinecie okulistycznym, jak i w przychodni ogólnej.

Dlaczego akurat Kamerun?
Brakuje tam wszystkiego – wody, jedzenia, leków czy prądu. Ogromnym problemem jest również utrudniony dostęp do opieki zdrowotnej. W tych warunkach zwyczajne zapalenie spojówek może okazać się niebezpieczne i spowodować groźne powikłania. A okulary są dla Afrykańczyków dobrem nieosiągalnym.

Kilka miesięcy temu dołączyłam do akcji „Okulary dla Afryki”, w ramach której prowadzona była zbiórka okularów, a także powstał w Abong-Mbang gabinet okulistyczny (www.okuliscidlaafryki.pl). Organizatorka tego wydarzenia wspomniała o możliwości wyjazdu na misję do tej miejscowości. Nie ma tam lekarzy, a o tym, że można leczyć oczy mieszkańcy dowiedzieli się dopiero dzięki tej akcji.

Jak możecie mi pomóc?
Pragnąc za kilka miesięcy pomagać na misji medycznej w Afryce potrzebuję Waszej pomocy – modlitwa, wskazówki w trakcie przygotowań, a także wsparcie finansowe. Bilety do Kamerunu, ubezpieczenie, szczepienia, leki przeciwmalaryczne, moskitiery … Liczy się każda, nawet najmniejsza, ofiarowana kwota.

Państwa hojność i moja praca z pewnością zaowocują radością w oczach Kameruńczyków, dostrzegalną nie tylko podczas badania okulistycznego!

Jeśli zbiorę więcej pieniędzy, niż potrzebuję na pokrycie kosztów wyjazdu, zostaną one przekazane na potrzeby akcji „Okuliści dla Afryki” i Misji Medycznej w Abong-Mbang.

Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć to dzieło, proszę o wpłatę przez stronę:
https://zrzutka.pl/radosc-w-oczach-kamerunu
LUB na konto:
Fundacja DZIECI AFRYKI, Al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4520 3487 0480
Tytuł wpłaty: M3 – wolontariat Okuliści dla Afryki

Dziękuję za okazaną pomoc!