5 760 SZT. ZEBRANYCH OKULARÓW TO EFEKT II ZBIÓRKI OKULARÓW DLA AFRYKI! DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

5 760 sztuk zebranych okularów i kolejne 2 misje medyczne w ciągu 12 miesięcy

Pomagamy dzięki wsparciu wielu tysięcy ludzi, dlatego naszym obowiązkiem jest poinformować ich o swoich działaniach. To zwykła ludzka uczciwość. Jako chirurg wiem, że w pojedynkę znacznie trudniej osiągnąć znakomite efekty. Dzięki relacji Ci, którzy chcą jeszcze pomagać biedniejszym nie tylko sami się nie zniechęcają, ale angażują do tego innych – mówi Iwona Filipecka, pomysłodawczyni akcji „Okuliści dla Afryki” i zbiórki „Okulary dla Afryki”.

Wolontariusze akcji „Okuliści dla Afryki” dzięki wsparciu Fundacji Dzieci Afryki już po raz drugi zorganizowali ogólnopolską zbiórkę używanych okularów dla biednych uczniów i dorosłych w Afryce. Zebrano prawie 6 tys. sztuk, z czego 2 579 okularów już noszą mieszkańcy Kamerunu, Namibii i Ugandy, a pozostałe przekazane zostaną również mieszkańcom Etopii, Ghany i Mauretanii. Zbiórka trwała od 1 czerwca 2014 r. do 31 maja br. W tym czasie udało się też zrealizować 2 misje medyczne na Czarny Ląd.

Pomysłodawczyni akcji “Okuliści dla Afryki” – Iwona Filipecka – zdradza, że zebrane okulary wymagają teraz czyszczenia i odpowiedniego opisania. Dzięki temu misjonarze będą mogli samodzielnie dobrać je nowym właścicielom podczas nieobecności okulistów.

W trakcie misji w Afryce kolejki na badania praktycznie się nie kończyły. Czas badań wyznaczał albo zachód słońca, albo harmonogram przejazdu do kolejnej wioski.

Teraz wolontariusze pracują nad tym, aby do szpitala misyjnego w Ugandzie wysłać sprzęt do usuwania zaćmy i rozpocząć tam zabiegi. W planach są także badania w Tanzanii, Ruandzie oraz Ghanie. Już na jesień zaplanowany jest wyjazd optometrysty do Kamerunu.

Będzie się działo! Śledźcie nasz fanpage facebook.com/OkulisciDlaAfryki, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Okuliści dla Afryki, zebrane i segregowane okulary,  II zbiórka

Okuliści dla Afryki, zebrane okulary,  II zbiórka