KONFERENCJA “MEDYCY DLA AFRYKI” Z NASZYM UDZIAŁEM

Czy wiecie, że współzałożycielem UNICEF był Polak dr Ludwik Rajchman?Czy wiecie, że na świecie żyje 2,2 mld dzieci, a dziennie umiera 17 tys.?

Dzięki inicjatywie IFMSA-Poland Oddział Śląsk 14 czerwca 2015 odbyła się konferencja “Medycy dla Afryki”, która wielu osobom przybliżyła problemy dotykające kraje afrykańskie. Poruszono kwestie głodu, konfliktów zbrojnych, opieki medycznej. Swoimi doświadczeniami podzielili się wolontariusze zaangażowani w pomoc dla Afryki, w tym pomysłodawczyni naszej akcji dr Iwona Filipecka. Na konferencji wystąpił także dyrektor generalny UNICEF. W Polsce organizacja ta na rzecz dzieci w Polsce działa od 1962, od 2002 na rzecz dzieci na świecie.

20150614 Prelekcja dr Filipeckiej o akcji i pomocy w Afryce na konferencji Medycy dla Afryki

Na zdjęciu dr Iwona Filipecka, pomysłodawczyni akcji “Okuliści dla Afryki” opowiedziała nie tylko o wyprawach i naszej działalności, ale także jak można się zaangażować i pomóc ubogim mieszkańcom Afryki. Jak naprawdę wygląda tam życie, to nieopisywane w przewodnikach i pomoc medyczna.

 

IMAG0964

Na zdjęciu powyżej Prof Robert Klosowicz z Uniwersytetu Śląskiego. Bardzo ciekawy wykład o dzieciach żołnierzach, o dysfunkcyjności krajów afrykańskich, o wpływie przewrotów i biedy w jednym kraju na kraje ościenne.

 

 

 

 

IMAG0966

 

Na konferencji wystąpił dyrektor generalny UNICEF. Współzałożycielem UNICEF był Polak dr Ludwik Rajchman. W Polsce od 1962 UNICEF działa na rzecz dzieci w Polsce, a od 2002 na rzecz dzieci na świecie.  Na świecie żyje 2,2 miliarda dzieci. Umiera dziennie 17 tys dzieci.