Nietypowe walentynki “Okulistów dla Afryki”

Dzisiaj 14 lutego, czyli Walentynki – święto zakochanych, w którym nadal praktykowany jest zwyczaj wysyłania listu zawierającego wyznania miłosne. My wprawdzie dokładnie takich wyznań nie otrzymujemy, ale chcieliśmy pochwalić się Wam, jakie to niestandardowe walentynki docierają do nas już od dłuższego czasu i to z całej Polski. Jakie? Od kogo? Przeczytajcie poniżej 🙂

Close up facial portrait of african girl doing thumbs up outdoors.

Bardzo dziękujemy firmom, osobom indywidualnym oraz uczniom, studentom, a nawet słuchaczom Uniwersytetów Trzeciego Wieku za ogromne wsparcie, którym nas darzycie, za okulary, dobre słowa i chęć pomocy. Bardzo dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna!

Bardzo dziekujemy JAI KUDO i Hayne, od których dostaliśmy niezbędny sprzęt do badań: skiaskop, oftalmoskop, tablice okulistyczne LEA, kilkaset opraw okularowych, recepty, zestawy do pielęgnacji okularów i… wspaniałe koszulki. Ciężko wyrazić słowami naszą wdzięczność, jesteście wspaniali !!!

Bardzo dziękujemy firmom TheaADAMEDAllerganURSAPHARM i ALCON za leki, MDTOptotechniki i Medical Partner za tablice do badania wzroku. Sklepowi internetowemu tropiker.pl, który udzielia nam wielu cennych porad oraz specjalnego rabatu na sprzęt. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy!

Bardzo dziękujemy za przekazywany 1 % z podatku dla “Okulistów dla Afryki” i dla “Fundacji Dzieci Afryki”. Z darowizn przekazanych przez osoby prywatne i instytucje zamierzamy przed wyjazdem zakupić Retinomax – przenośne urządzenie do badania wad wzroku u dzieci. W poszukiwanie tego urządzenia po przystępnej cenie włączył się też Maciek Ciebiera z Afromedesa. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc i materialną i każdą inną.

Bardzo dziękujemy Esterze Hess z biura podróży ESTA oraz Jerzemu i Helmi Mazgajom z Bocian Safaris. Dzięki ich pomocy otrzymamy samochód terenowy z pełnym wyposażeniem i namiotem na dachu. Dodatkowo zorganizują nam noclegi w kampingach oraz pokażą Namibię w wolnych chwilach – np. Park Narodowy Etosha i Pustynię Namib. Z samochodu będziemy mogli korzystać bezpłatnie w czasie wykonywania badań, co bardzo pomoże nam dotrzeć do małych wiosek i sprawnie przemieszczać się po kraju. Dziękujemy!