OKULIŚCI DLA AFRYKI NA XII WROCŁAWSKICH SPOTKANIACH OKULISTYCZNYCH

16-17 maja uczestniczyliśmy w XII Wrocławskich Spotkaniach Okulistycznych Praktycy-Praktykom organizowanych przez Specjalistyczny Ośrodek Okulistyczny dr n. med. med. Małgorzata Jarzębińska-Večeřova. Dzięki Państwu Večeřom mogliśmy bezpłatnie promować akcję wśród okulistów oraz sprzedawać afrykańskie rękodzieła i zbierać datki na zakup retinomaxu do badania małych mieszkańców Czarnego Lądu.

Wyniki przeszły nasze oczekiwania i pokazują, że warto w takich akcjach uczestniczyć. Dzięki hojności lekarzy udało się zebrać aż 2703 złote. W związku z tym do zakupu nowego urządzenia na jesienną misjonerę brakuje nam jeszcze tylko (nowy sprzęt kosztuje 15 000) i aż 2297 złotych! Sympozjum okazało się owocne również pod innymi względami, a mianowicie zgłosili się lekarze, którzy chcą przekazać lampy szczelinowe i autorefraktometr do Afryki. Wiele osób było chętnych do rozmów o wyjeździe, więc liczymy na to, że grono naszych wolontariuszy już niedługo powiększy się o kolejnych specjalistów.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom za udostępnienie najlepszego możliwego miejsca do stoiska i pomoc organizacyjną. Dziękujemy również wszystkim osobom, które zdecydowały się wesprzeć naszą akcję i zakupiły rękodzieła przywiezione przez dr Filipecką i dr Tuleję z Abong-Mbang, gdzie działa nasz gabinet.

Państwo Vecerow już nas zaprosili na przyszły rok, a my z wielką radością z oferty tej skorzystamy. Zatem – dziękujemy, pozdrawiamy i do zobaczenia za rok!

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć prezentujących nasze stoisko, rękodzieła mieszkańców Abong-Mbang oraz naszych lekarzy zachęcających do wsparcia akcji 🙂

DSC_0618

Fot. Stoisko Okulistów dla Afryki z filmowymi relacjami z wypraw w tle.

DSC_0619

Fot. Przywiezione przez wolontariuszy rękodzieło. Na szczęście tylko jego część, bo dużo rzeczy udało się szybko sprzedać 🙂

DSC_0620DSC_0621 DSC_0622

Fot. Dr Darek Tuleja dba o właściwą ekspozycję 🙂

DSC00633

Fot. Pomysłodawczyni akcji dr Iwona Filipecka oraz dr Darek Tuleja

DSC00645

Fot. Dr Filipecka nie zmarnowała żadnej okazji do promowania akcji – również na końcu swojego naukowego wystąpienia 🙂

DSC00655 DSC00656