PRZEBADAŁYŚMY WZROK 1701 DZIECI!

Udało się już trochę odpocząć po powrocie. Czas na pierwsze podsumowania naszej akcji. Okazuje się, że przebadałyśmy aż 1701 dzieci!

To dość duży wyczyn biorąc pod uwagę czas naszej wyprawy. W planach mieliśmy przebadanie ponad 1000 dzieci, ale udało się znacznie więcej. Przebadałyśmy także ponad 100 osób dorosłych. Prawdopodobnie dużo więcej, ale trudno nam doliczyć się wszystkich osób, dlatego że badania dorosłych często odbywały się bardzo spontanicznie. Byli to przede wszystkim nauczyciele ze szkół, w których wykonywaliśmy badania. Dzieci były dokładnie dokumentowane.

Przepisałyśmy 161 par okularów dzieciom z zaburzeniami wzroku i 21 nauczycielom. Przekazałyśmy także leki – antybiotyki, krople nawilżające – do dyspansoriów działających przy misjach lub w trakcie badań dawałyśmy potrzebującym.

Na miejscu, w misji w Nguelemendouka, zostawiłyśmy część sprzętu okulistycznego:

– kasetę szkieł próbnych

– tablice do badania ostrości wzroku do dali – 2 szt

– tablice do badania ostrości wzroku do bliży – 2 szt

– oprawy próbne do doboru okularów

– linijka do badania rozstawu źrenic

– oftalmoskop bezpośredni

– ręczną lampę szczelinową

– ładowarkę i akumulatory do oftalmoskopu i lampy

W  Nguelemendouka pracuje wykwalifikowana pielęgniarka okulistyczna Estell, która będzie mogła badać wzrok samodzielnie. Estell zdobyła swoje wykształcenie dzięki wsparciu Fundacji Dzieci Afryki. W dyspanserze w Abong Mbang zostawiłyśmy tablice do badania ostrości wzroku do dali.

Zdjęcie: A tak uczyłyśmy dzieci symboli z tablic okulistycznych przed badaniami.