UWAGA! SZUKAMY DRUGIEJ AGI!

Agnieszka Lembowicz – ortoptystka/optometrystka Kliniki OKULUS i wolontariuszka akcji Okuliści dla Afryki. Pasjonatka podróży i pracy z dziećmi. To nasza konkretna, pracowita i ciekawa świata Aga towarzyszyła dr Filipeckiej w misjach do Kamerunu i Namibii. To również dzięki jej badaniom w ramach Szkoły Zdrowego Widzenia dowiedzieliśmy się, że aż co 3 pierwszoklasista ma zaburzenia widzenia, a obowiązkowy bilans 6 latka jest realizowany w zbyt wąskim zakresie i nie wykrywa wielu schorzeń.

Jej wielką pasją jest terapia widzenia, czyli metody treningowe, których celem jest poprawa widzenia i funkcji wzrokowych, percepcji wzrokowej, lokalizacji przestrzennej, koordynacji oko-ręka, konwergencji, akomodacji, itp. Poprzez odpowiednie ćwiczenia z pacjentami dąży do pobudzenia tej części mózgu, która odpowiada za odbiór bodźców wzrokowych i koordynację mięśni gałkoruchowych.

Aga ku naszej radości w natłoku zajęć nie zamierza rezygnować ani z Afryki, ani ze Szkoły Zdrowego Widzenia i prowadzenia treningów widzenia z pacjentami. Potrzebuje jednak pomocy, stąd jeśli:

– lubisz pracę z dziećmi,

– chciałbyś nabyć doświadczenia w terapii widzenia, ćwiczeniach dla dzieci i dorosłych

– chcesz być dumny z postępów widzenia u swoich podopiecznych i wspólnie z nimi cieszyć się z coraz sprawniejszych oczu koniecznie sprawdź resztę wymagań w Aktualnościach na stronie okulus.pl i przyślij nam swoje CV.

PRACA OD ZARAZ!

IMG_4591 IMG_4988 CIMG9738 IMG_4717